Відкриття меморіальної дошки:"Тарасова калина"

22.09.2018 р. в с. Шевченкове Черкаської обл., на батьківщині Т.Г. Шевченка, відбулися заходи щодо відкриття меморіальної дошки «Тарасова калина» біля двох кущів калини, під яким знаходив собі прихисток в дитинстві малий Тарас.

Ці два кущі, які «знали» Тараса Шевченка, з цього моменту офіційно стали пам’яткою природи та історії.

На заходах були присутні крім чиновників, жителів села та представників ЗМІ кровні родичі нашого Кобзаря, зокрема доцент кафедри інтелектуальних управляючих та обчислювальних систем нашого університету Кузнєцов Микола Іванович, який є нащадком поета по його рідному брату Йосипу Григоровичу.

До речі, на одному з фото поруч з нашим викладачем стоїть Микола Лисенко, мешканець села та теж кровний родич Кобзаря по його брату Йосипу(прапраонук). Він доказав, пройшовши багато різних інстанцій, що саме коріння цих кущів збереглися з тих часів.

Микола Лисенко є автором книги «Коріння Шевченкового роду», яку писав понад 20 років. За складений родовід(понад 1600 осіб) він був занесений до  книги рекордів України.